Akcja Gorączka Złota - podsumowanie

 goraczka zlota

Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża 11.02.2019r  rozpoczął kolejną - siódmą edycję ogólnopolskiej kampanii "gorączka złota pck 2019", która trwała do 24.05.2019 roku. Nasze Przedszkole również włączyło się w to szczytne przedsięwzięcie.

Zachęcamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z przeprowadzonej akcji: Sprawozdanie z akcji "Gorączka Złota"

Akcja "Pola nadziei" - podsumowanie

11Nasze Przedszkole włączyło się do Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei”. W dniach 7 i 8 października 2018 roku w ogrodzie przedszkolnym nasze przedszkolaki zasadziły ok. 300 cebulek żonkili ! – KWIATÓW, które są symbolem solidarności z chorymi . Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy. Na wiosnę w naszym ogrodzie zakwitło piękne „poletko żonkili”- symbol nadziei.

Zachęcamy do zapoznania się z opisem działań podjętych przez nas w ramch tej akcji: O akcji "Pola nadziei" w naszym przedszkolu.

Rowerowy maj - warsztaty dla dzieci

W środę 15 maja odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty w ramach akcji Rowerowy maj. W warsztatach uczestniczyły wszystkie nasze grupy. Podczas spotkania przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego korzystania z rowerów, przepisy ruchu drogowego. Dzieci miały okazję poznać również rózne rodzaje tych pojazdów. To było ciekawe spotkanie.

Czytaj więcej...

Dzień Niezapominajki

27955 niezapominajka 300x2251

W środę 15 maja w przedszkolu będziemy obchodzić "Dzień Niezapominajki" . Bardzo prosimy, aby dzieci w tym dniu były ubrane na niebiesko.

 

 

 

 

Warsztaty - "Rowerowy maj"

W związku z przystąpieniem naszego przedszkola do akcji Rowerowy maj, w naszym przedszkolu odbędą się warsztaty:rowery1

10 maja - dla wszystkich grup przedszkolnych

15 maja godz. 16:30 - 17:30 - dla rodziców i opiekunów dzieci.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia w nich udziału.

Konkurs fotograficzny

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym org. przez nasze przedszkole.

Plakat

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu - Regulamin konkursu fotograficznego

Dyżur wakacyjny

Drodzy rodzice przedstawiamy kilka informacji o dyżurze wakacyjnym w naszym przedszkolu.

Turnus IV (12 sierpnia - 30 sierpnia) - trzylatki, czterolatki, pięciolatki, sześciolatki i dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym

 DODATKOWE INFORMACJE O ZAPISACH NA DYŻURY:

 Potwierdzeniem zapisu dziecka na dyżur wakacyjny w przedszkolu/oddziale przedszkolnym, do którego dziecko zostało zakwalifikowane, jest wniesienie opłaty za wyżywienie w czasie dyżuru, w terminie 14 dni  od dnia udostępnienia listy zakwalifikowanych czyli do 10.05.2019r.

Opłatę w wysokości 140 zł należy wpłacić na rachunek bankowy:80103015080000000550495066 W treści przelewu należy wpisać: „opłata za żywienie na dyżurze wakacyjnym – imię i nazwisko dziecka”

Godzina dla ziemi

 
Godzina dla Ziemi to akcja stworzona przez Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF) odbywająca się w ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku.
Tego dnia, każdy, zarówno osoby prywatne jak i firmy, ma szansę wysłać sygnał, że zależy mu na przyszłości naszej planety poprzez wyłączenie światła między 20:30 a 21:30 czasu lokalnego. Jest to również okazja do zastanowienia się nad zachodzącymi zmianami klimatu i nad tym jak można osobiście zaangażować się w ochronę środowiska.
          Nasze przedszkole również włącza się w tą akcję, zachęcając jednocześnie o dbanie o naszą planetę nie tylko przez tą jedną godzinę. Tak niewiele potrzeba, by wpłynąć pozytywnie na środowisko naturalne. Wystarczy zamienić torebki plastikowe podczas zakupów, na papierowe lub materiałowe, wyłączać niepotrzebne światło w domu, czy zużywać mniej wody podczas zmywania naczyń czy mycia zębów. W grupach przedszkola obyły się zajęcia dydaktyczne o środowisku naturalnym, ekologii, wierzymy, ze czym skorupaka za młodu nasiąknie.... Zachęcamy Państwa do przemyśleń i rozmów z dziećmi co mozemy zrobić dobrego dla ziemi - naszego wspólnego domu.
                     20190329 115642    20190329 115708
  
    

Wiatrak matematyczny

"WIATRAK MATEMATYCZNY" - innowacyjne narzędzie i metoda pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.
 
Wiatrak matematyczny jest innowacyjną pomocą dydaktyczną, stworzoną przez doświadczone nauczycielki i animatorki.
 
„Zabawy z Wiatrakiem” pomagają nauczycielom w sposób oryginalny realizować podstawę programową wychowania przedszkolnego. Zajęcia z wykorzystaniem wiatraka matematycznego są z pewnością dla dzieci niezwykłym doświadczeniem edukacyjnym.

Czytaj więcej...

Dyżur wakacyjny

Drodzy rodzice zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi dyżuru wakacyjnego.

DYŻUR WAKACYJNY

"Gorączka złota"

Nasze przedszkole bierze udział w akcji "Gorączka złota PCK" zorganizowanej przez Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża zachęcamy do zapoznania się z informacjami o akcji i dołączenia do niej.

o akcji "Gorączka złota PCK"

Rekrutacja 2019

Drodzy rodzice już niedługo ropoczyna się rekrutacja do warszawskich przedszkoli: dydaktyka

od 13 lutego - potwierdzenie woli kontynuacji edukacji w przedszkolu

od 20 lutego - rekrutacja dzieci ubiegajacych się o przyjęcie do przedszkola od września 2019

Zachęcamy do zapoznania się z:

Harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 oraz

Zasady rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Wszystkie informacje zamieszczone są również na stronie internetowej Biura Edukacji m. st. Warszawy : rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2019/2020

 

Akcja charytatywna

46502319 344129096137269 7882947885195591680 n

Nasze przedszkole włączyło się w akcję charytatywną, mającą na celu wesprzeć 5 rodzin potrzebujacych pomocy. Są to rodziny wytypowane przez MOPS, mieszkające na terenie Wawra. Bardzo serdecznie prosimy Wszystkich, aby przed zbliżającymi się Świętami ofiarować kawałek swojego serca, dzieląc się tym co mamy z naprawdę potrzebującymi osobami.

Szczegółowe informacje na temat wybranych rodzin i ich potrzeb można znaleźć na Facebook'u https://www.facebook.com/fundacjaWAWER/posts/344130022803843

Sprawmy razem, aby te Święta były choć trochę lepsze i bardziej radosne dla tych wszystkcih osób potrzebujących pomocy.

Świętujemy 100 lecie Niepodległości Polski

W najbliższym czasie w naszym przedszkolu odbędzie się kilka ważnych wydarzeń związanych z obchodami tego ważnego jubileuszu.
Pragniemy gorąco zachęcić Państwa do udziału w nich i świętowania razem z nami.

9 listopada odbędzie się uroczysta Akademia dla wszystkioch przedszkolaków, którą już od dłuższego czasu przygotowują nasze pięciolatki. Podczas tego spotkania będziemy uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji "Bicie rekordu dla Niepodległej" i o godz. 11:11 odśpiewamy Hymn Polski, tak jak większość przedszkolaków i uczniów w całej Polsce.
plakat informacyjny o tej akcji znajdziecie Państwo tutaj: "Rekord dla Niepodległej"

9 listopada o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie słowno - muzyczne pt: Koncert dla Niepodległej", na który serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Będziemy wspólnie w radośnej atmosferze świętować naszą Niepodległość. Zaproszenie na to wydarzenie znajdziecie Państwo tutaj: Zaproszenie na "Koncert dla Niepodległej"

Zachęcamy Państwa również do wzięcie udziału w konkursie plastycznym "Kartka okolicznościowa na 100 lecie Niepodległości". Jest to konkurs org. przez nasze przedszkole w którym mogą wziać udział nasze przedszkolaki ze swoimi rodzinami. Prace plastyczne można składać do 6 listopada do pań nauczycielek w grupach. Zaproszenie i regulamin znajdziecie Państwo tutaj:Zaproszenie i regulamin konkursu plastycznego

Nasze przedszkole bierze również udział w Międzynarodowym projekcie "Piękna nasza Polska cała". W ramach projektu wykonujemy wiele ciekawych zadań, mających na celu jak najlepsze poznanie naszej ojczyzny oraz oczywiście radosne świetowanie tak ważnej rocznicy.