Wielkie święto w naszym przedszkolu!

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia - ulubieńca dzieci na całym świecie. We wszystkich grupach przedszkolaki poznały historię powstania pluszowego przyjaciela, uczestniczyły w misiowych zabawach i tworzyły portrety misiów.

Choć dzieci nie mogły w tym roku przynieść do przedszkola swoich misiów to i tak zabawa była cudowna!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkolnej.

Dzień Praw Dziecka

W piatek 20 listopada jak co roku obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Nasze przedszkolaki ubrane na niebiesko - zgodnie z symbolem UNICEF - wzięły udział w zajęciach przybliżających tą tematykę. Rozmawiały zarówno prawach dzieci jak również ich obowiązkach. Przedszkolaki śpiewały piosenki, brały udział w różnych zabawach, tworzyły plakaty.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć we wspólnej galerii.

Akcja Pola Nadziei

Podczas Dnia Życzliwości nasze przedszkolaki wzięły udział w pierwszym etapie Akcji Charytatywnej "Pola Nadziei" i zasadziły w ogrodzie przedszkolnym 400 cebulek żonkili.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć we wspólnej galerii.

Dzień Życzliwości

W czwartek 19 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Życzliwości. We wszystkich grupach odbyły się zajęcia odczas których dzieci wspólnie zastanawiały się co to znaczy być życzliwym, poznały bajkę terapeutyczną "Smutny pajacyk" oraz poprzez różne zabawy i piosenki poznawały różne emocje, uczyły się ich okazywania. Przedszkolaki ze starszych grup wykonały również kartki z życzeniami i pozdrowieniami dla seniorów.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii

Warsztaty dla rodziców

Drodzy Rodzice,

serdecznie zapraszamy 23 listopada 2020 r. (godz. 18:00 –20:00) na warsztat dla Rodziców - "Jak pomóc swojemu dziecku w korzystaniu z usługi Office 365 Education oraz Microsoft Teams w trakcie zdalnego nauczania"

szczegółowe informacje mogą Państwo znaleźć w załączniku - plik do pobrania

Ważny komunikat

Szanowni Państwo,komunikat2
uprzejmie informuję, że od 16.11.2020 (poniedziałek) wracamy do nauki stacjonarnej w przedszkolu.
Sale zostały zabezpieczone i przygotowane na powrót Państwa dzieci. Baza lokalowa przygotowana zgodnie z wytycznymi GIZ, MEN i MZ.
Nadal pracujemy zgodnie z wewnętrznymi procedurami mającymi na celu zapewnić Państwa dzieciom bezpieczne warunki BHP.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa rodzin, proszę o przyprowadzanie do przedszkola dzieci bez objawów chorobowych. W tym trudnym czasie, wzajemne wsparcie oraz odpowiedzialność za siebie i innych jest bezcenna. Za co z góry serdecznie dziękuję.

Życzę Państwu dużo zdrowia i spokoju.

Monika Dąbrowska
Dyrektor Przedszkola Nr 107 "Bajkowe Przedszkole"

UWAGA ! WAŻNA WIADOMOŚĆ DLA RODZICÓW!komunikat2

Szanowni Państwo!!!

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa dzieci,
za zgodą Organu Prowadzącego na wniosek Dyrektora,
w dniu dzisiejszym tj. 04.11.2020r.
została podjęta decyzja o

zawieszeniu zajęć
w Przedszkolu Nr 107 „Bajkowe Przedszkole”
od dnia 05.11.2020r. (czwartek) do 13.11.2020r (piątek).

Podstawa prawna: Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach § 18 ust. 2c  (Dz.U. z 2020 r., poz. 1166 ze zm.)

Święto Narodowe

ulotka informacyjna

Dyżur Psychologa w Przedszkolu

Drodzy Rodzice

W związku ze wzrostem zachorowań i troską o bezpieczeństwo informujemy Państwa, że od dnia 26 października 2020r. psycholog Poradni mgr Agata Piechowicz nie pełni dyżuru w Przedszkolu Nr 107 " Bajkowe Przedszkole" i jest dostępna dla rodziców w Poradni pod numerem telefonu 22 27 72 000 w następujących dniach:

poniedziałek 12.00-18.00
wtorek             8.00-11.00
środa             14.00-19.00
czwartek       11.00-14.00
piątek            11.00-14.00

Prosimy o kontakt telefoniczny w wyżej wymienionych terminach w celu umówienia wizyty.

Cała Polska Programuje i CodeWeek

Grupa „Muminki” wzięła udział w konkursie ,,Cała Polska Programuje" oraz ogólnoeuropejskiem wyzwaniu CodeWeek.
Dzieci w ramach wyzwań wykonywały liczne zadania z zakresu kodowania i programowania.
Za udział w tych wydarzeniach nasze przedszkolaki uzyskały certyfikaty:
cert.1              cert2

Serdecznie gratulujemy!

Dzień Edukacji Narodowej po angielsku

DEN

Żonkilowe Pola Nadziei

zonkile   …uczmy dzieci empatii od najmłodszych lat, pokażmy im, że warto pomagać innym...

Co roku w październiku (październik jest miesiącem walki z rakiem, dlatego akcja ta dedykowana jest przede wszystkim osobom z chorobami nowotworowymi jak i tym, u których ukryty jest lęk przed zachorowaniem) z okazji Międzynarodowego Dnia Opieki Hospicyjnej, w geście solidarności z osobami znajdującym się w terminalnym okresie choroby nowotworowej, w wielu miejscach na świecie, tysiące ludzi sadzi żonkile, propagując zasady opieki paliatywnej poprzez edukację społeczną oraz kwestując na rzecz hospicjów.
Nasze Przedszkole po raz trzeci bierze udział w  Akcji -  Pola Nadziei, która ma na celu uwrażliwianie dzieci na potrzeby osób cierpiących, a także szerzenie idei niesienia bezinteresownej pomocy. Symbolem akcji są żonkile. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia symbolizując kruchość i ulotność życia.
Przedszkole wspiera w ramach akcji Hospicjum Domowe na  ul. Tykocińskiej 27/35 w Warszawie.

20201027 195842

Dzień bezpiecznego internetu

W poniedziałek 12 października będziemy w przedszkolu obchodzić Dzień bezpiecznego internetu.

mini

Dzień zdrowia psychicznego

W piątek 9 października obchodzimy w naszym przedszkolu Dzień zdrowia psychicznego.zdrowie psychiczne

Poprzez różne zabawy dzieci poznają emocje jakie mogą nam towarzyszyć w różnych sytuacjach, jak sobie z nimi radzić i jak reagowąć na emocje innych osób.

Będziemy rozmawiać o tym co to jest szczęście, kiedy je odczuwamy. Będzie wspólna zabawa i dużo radości.

Witamy jesień

jesien