Wydłużenie rekrutacji do przedszkoli

UWAGA - WAŻNY KOMUNIKAT
Szanowni Państwo,
 
uprzejmie informuję, że została podjęta decyzja o wydłużeniu rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych (ogólnodostępnych i integracyjnych) w szkołach podstawowych.
 
Rodzice, którzy nie zarejestrowali wniosków w systemie i nie przesłali ich do przedszkola/szkoły pierwszego wyboru będą mogli to zrobić w terminie do 23 kwietnia br.
 
Możliwość rejestracji wniosków w systemie rekrutacyjnym zostanie ponownie uruchomiona 30 marca br. o godz. 13.00.
 
Do 23 kwietnia br. przedłużono również termin na uzupełnienie braków we wnioskach już złożonych.
 
Dokumenty można przesyłać na adresy mailowe placówki. Nie trzeba dostarczać ich osobiście. 
 
Rodzice, którzy już złożyli wnioski nie muszą ponownie ich składać.  
 
UWAGA - WAŻNY KOMUNIKAT
W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów składania wniosków rekrutacyjnych:
 
elektronicznie - skan wniosku/zgłoszenia i dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych można wysłać drogą mailową na adres przedszkola/szkoły pierwszego wyboru.
dostarczyć dokumenty w wersji papierowej do przedszkola/szkoły pierwszego.
 
Uwaga!
Jeśli wniosek nie zostanie zatwierdzony w systemie w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru – NIE BĘDZIE BRAŁ UDZIAŁU W PROCESIE REKRUTACJI!  

 
 

Komunikat Mazowieckiej Policji

Drodzy Rodzice

na prośbę Mazowieckiej Policji przedstawiamy Państwu komunikaty skierowane do: rodziców, opiekunów i uczniów związane z sytuacją epidemiologiczną.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.
 
Drodzy uczniowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich. 

 

Uaktualnione zasady i harmonogram zapisów na dyżur wakacyjny

Szanowni Państwo, 
Osoby zainteresowane dyżurem wakacyjnym proszone są o wysyłanie maila z tą informacją na adres : e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
W informacji zwrotnej otrzymacie Państwo hasło dla swojego dziecka do zalogowania na stronie.
 
Od 25 marca br. rodzice wypełniają wniosek na dyżur wakacyjny jedynie w elektronicznym systemie zapisów. Nie muszą dostarczać wersji papierowej wniosku do przedszkola/szkoły.
Poniżej publikujemy zmodyfikowany harmonogram zapisów oraz zasady organizacji opieki wakacyjnej w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach w okresie lipiec - sierpień 2020 r.
 
 
 
 

Informator Urzędu Dzielnicy Wawer

23 marca rodzice popr

Informacja

Drodzy rodzice bardzo ważna informacja, dzisiaj jest ostatni dzień składania wniosków o przyjęcie do przedszkola.

Prosimy o zapoznanie się z informacją Biura Edukacji.

image001

ogłoszenie - koronawirus

place zabaw

Dyżur wakacyjny

dyzur wakacyjny2020
Uproszczenie zapisów na dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach 
 
W obecnej sytuacji epidemiologicznej rodzice nie składają w placówkach wniosków o wydanie hasła dostępu do systemu zapisów na dyżur wakacyjny. W dniach 23 - 25 marca br. dyrektorzy przedszkoli i szkół przekażą rodzicom na adresy mailowe hasła dostępu. 
Rodzice dzieci biorących udział w rekrutacji do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych lub klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 korzystają z hasła nadanego w systemie elektronicznej rekrutacji.
 
Od 25 marca br. rodzice wypełniają wniosek na dyżur wakacyjny jedynie w elektronicznym systemie zapisów. Nie muszą dostarczać wersji papierowej wniosku do przedszkola/szkoły.
Poniżej publikujemy zmodyfikowany harmonogram zapisów oraz zasady organizacji opieki wakacyjnej w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach w okresie lipiec – sierpień 2020 r. 
 
 
 

Pismo od Pana Prezydenta Warszawy

 Szanowni Państwo,

uprzejmie proszę o zapoznanie się z pismem Prezydenta m.st.Warszawy.
Jednocześnie zwracam się z prośbą o zastosowanie się z wielką odpowiedzialnością do zamieszczonych treści.

 

Pismo Prezydenta Warszawy w sprawie zajęć w szkołach

Pozdrawiam
Monika Dąbrowska
Dyrektor
Przedszkole nr 107

 

Zmiany w rekrutacji do przedszkola

Drodzy rodzice zgodnie z informacją podaną przez Prezydenta Warszawy zmieniają się zasady rekrutacji do przedszkola:
 
‼ Zmiana zasad rekrutacji do przedszkoli i I klas szkół podstawowych w związku z #koronawirus:
Wnioski przyjmowane będą do 20 marca. Rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów:
1. Wysłać skan wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres placówki. Adresy mailowe i numery telefonów placówek można znaleźć na stronach przedszkoli lub na stronie Biura Edukacji www.edukacja.warszawa.pl
2. Dostarczyć dokumenty w wersji papierowej do placówki. W placówce zachowane są zaostrzone reguły sanitarne: płyn do dezynfekcji rąk, ograniczony kontakt z pracownikami, zachowanie odpowiedniego, 1.5 metrowego dystansu między obecnymi w budynku. Ewentualne konsultacje udzielane są wyłącznie telefonicznie i mailowo.
W przypadku niemożności otrzymania z zakładu pracy zaświadczenia placówki będą przyjmować oświadczenia rodziców o późniejszym dostarczeniu zaświadczenia z zakładu pracy.
 
 Jeżeli będą Państwo chcieli wysłać drogą elektroniczną skany dokumentów przypominamy, że adres e-mail naszego przedszkola znajduje się w zakładce Kontakt
 

Rekrutacja w trakcie zawieszenia zajęć

Rekrutacja w trakcie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych  w przedszkolach i  szkołach 
 
Drodzy Rodzice 
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych  w przedszkolach i szkołach nie ma wpływu na terminy rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas I w szkołach podstawowych.
Zgodnie z harmonogramem do 20 marca br.  trwa etap składania wniosków/ zgłoszeń o przyjęcie do przedszkola/szkoły. Dokumenty należy złożyć w sekretariacie placówki pierwszego wyboru.
Wnioski/zgłoszenia oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów można również nadać pocztą. W takiej sytuacji należy powiadomić przedszkole/szkołę pierwszego wyboru, np. drogą mailową, o wysyłce dokumentów.
 
 

Informacja od Pani Dyrektor

pismo11032020

MZ - kampania edukacyjna dedykowana koronawirusowi

Drodzy rodzice Ministerstwo Zdrowia prowadzi kampanię edukacyjną w związku z pojawieniem się wirusa koronowirus. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z artykułami / materiałami przygotowanymi przez Ministerstwo:

informacja o koronawirus

informacja o koronawirus 2

oraz pod linkami:

strony internetowej dedykowanej wirusowi:  www.gov.pl/koronawirus

You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=bO2swTJBj0s;

Facebook: https://www.facebook.com/135889759813803/posts/2704209899648430/;

Twitter: https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1233015869913128961?s=19

Akcja "Misie Ratownisie"

W naszym przedszkolu odbyła się Akcja "Misie Ratownisie",która dzięki Naszym wspaniałym rodzicom, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Udało się uzbierać cały samochód cudownych pluszakow, które dostaną "nowe życie" u Małych właścicieli, do których z pomocą muszą czasami wyruszyć Strażacy i Ratownicy Medyczni. 
Cieszymy się również, że Nasze dzielne pociechy, tak chętnie podzieliły się Pluszakami. Wspaniała inicjatywa i dziękujemy wszystkim, którzy się w nią zaangażowali!