Jasełkowe echa

W dn.04.01.2018r. Grupa przedszkolaków z Przedszkola nr 107 „ Bajkowego Przedszkola” zaprezentowała młodszym uczniom Szkoły Podstawowej nr 140 nietypową wersję jasełkowego przedstawienia zatytułowanego „1:0 dla nieba”.

Była to muzyczna opowieść , w której nie padło ani jedno słowo. Sugestywny przekaz za pomocą ruchu, gestu, mimiki i oczywiście poruszającej , trafnie dobranej muzyki zachwycił najpierw rodziców, grono pedagogiczne oraz pozostałych podopiecznych przedszkola. Dzieci z grupy „ Kubuś Puchatek” opanowały tak wielką i niełatwą, zwłaszcza dla małych dzieci , sztukę przekazu niewerbalnego. Przezwyciężyły strach, wstyd i wszelkie zahamowania. Tak spektakularne przdsięwzięcie i nietuzinkowy pomysł na bożonarodzeniowy przekaz należało pokazać innym. Całości dopełniły magiczna, nastrojowa dekoracja , rekwizyty i przepiękne stroje. Na scenę wkraczały nowe ,zaskakujące postacie niosąc z sobą aurę tajemniczości. Należy podkreślić ogromny wkład rodziców w całe przedsięwzięcie. Mamy z zapałem szyły stroje mnichów , tatuś ręcznie wykonał przepiękne krzyżyki. Jeszcze inny tata pomógł zaaranżować scenografię i scena rozbłysła tysiącem nastrojowych światełek. Szeroko rozumiana współpraca zaowocowała tak pięknym widowiskiem , wyciskając łzy z niejednych oczu.

                                                                                 Marzanna Chojnacka

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w galerii grupy Kubuś Puchatek