BABCIA Z DZIADKIEM DZIŚ ŚWIĘTUJĄ!

„Kochamy Was!”- pod takim hasłem obchodzono w tym roku w „Bajkowym Przedszkolu” przy ul.Wilgi 29 Dzień Babci i Dziadka. W kalendarzu uroczystości Przedszkola nr 107 nie może zabraknąć tak ważnego wydarzenia.

Jest to jeden ze sposobów wykorzystywanych przez Grono Pedagogiczne w celu zaszczepienia w najmłodszym pokoleniu przywiązania, miłości i szacunku dla seniorów oraz umacniania więzi rodzinnych. Bazując na doświadczeniach przedszkolnych pedagodzy wraz ze swymi wychowankami dokładają wszelkich starań by wychodzić poza stereotyp binokli, siwych włosów, bujanego fotela czy też „zardzewiałych kości”. Były więc śpiewy, tańce / często z udziałem dziadków/, recytacje wierszyków. Nie zabrakło też inscenizacji. Grupa 6-latków zaprezentowała ciekawą, wzbogaconą trafnie dobranymi utworami muzycznymi ,interpretację wiersza J.Tuwima pt: „ Rzepka”.Wzruszeni seniorzy z uwagą, zaciekawieniem oraz wielkim rozbawieniem śledzili występy swych wnucząt. Na zakończenie każda z grup wykonała sobie pamiątkowe zdjęcie ze wszystkimi dziadkami, nauczycielkami i Dyrekcją przedszkola. Ukoronowanie imprezy stanowił wspólnie spędzony czas przy stołach zastawionych słodkimi pysznościami.

Chciałoby się powiedzieć- „Szkoda, że to już przeszłość!” Będzie jednak ciąg dalszy! Na dzięń 07.02.2018r przewidziane są wystepy dzieci z grupy „ Kubuś Puchatek” w Domu Opieki w Radości przy ul. Olchy 8. Przedszkolaki umilą czas seniorom i zaprezentuja inscenizację „ Rzepki”. Podopieczni domu już się nie mogą doczekać!

        

              

                                                                                       Marzanna Chojnacka