Wielcy Odkrywcy Przyrody

W minionym tygodniu na naszych zajęciach dzieci z grupy" Kubuś Puchatek"miały okazję stać się Wielkimi Odkrywcami Przyrody. Mali badacze w niebanalny sposób doskonaliły umiejętność obserwowania i interpretowania ciekawych zjawisk z zakresu edukacji przyrodniczej.
 
W tym dniu nasza sala zamieniła się w swego rodzaju laboratorium ,gdzie wybuchały mniejsze i większe wulkany i przechodziły tornada. Każdy miał okazję przekonać się na czym polega erupcja i co jej towarzyszy.Zabawa była przednia! Sprzątania dużo ale było warto!Przedszkolaki zabrały do domów instrukcje jak wykonać podobne eksperymenty z rodzicami. Naszym przewodnim hasłem były słowa Konfucjusza:" Powiedz mi , a zapomnę, pokaż mi , a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem".TO DZIAŁA !! warto o tym pamiętać nie tylko od święta.
                                                                                                 
                                                                                                                                     Marzanna Chojnacka
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii grupy Kubuś Puchatek