„ROWEROWY MAJ”

rowery2   „ROWEROWY MAJ” 
   W PRZEDSZKOLU NR 107 „ BAJKOWE PRZEDSZKOLE”  
 
  Drodzy Rodzice!
  Nasze Przedszkole przystąpiło do kampanii "Rowerowy Maj", która będzie trwała od 06 do 30 maja 2019r. 
  ROWEROWY MAJ TO KAMPANIA skierowana do dzieci i rodziców z Przedszkoli uczniów i nauczycieli szkół podstawowych.
  TO KAMPANIA promująca zdrowy tryb życia, zrównoważoną mobilność i popularyzująca rower jako środek transportu. W Rowerowym Maju 2019 weźmie  udział ponad 100 tysięcy uczestników z 250 szkół i przedszkoli ze wszystkich 18 dzielnic Warszawy. 
 
Zasady kampanii są bardzo proste: przez cały maj zachęcamy dzieci oraz ich rodziców, aby codziennie docierali do Przedszkola w sposób aktywny - na rowerze, hulajnodze lub rolkach… Dzieci podczas drogi do Przedszkola ćwiczą swoją koordynację, uczą się samodzielności, odpowiedzialności, zdobywają praktykę w zakresie zrównoważonej mobilności. Poranny wysiłek fizyczny poprawia koncentrację na zajęciach oraz przeciwdziała otyłości.
W zamian za taką aktywną podróż dzieci otrzymują od nauczyciela dwie naklejki: jedną na swój dzienniczek rowerowy, drugą na plakat grupowy. 
Na zakończenie kampanii dla najbardziej aktywnego Przedszkola czekają atrakcyjne nagrody.
 
Wszystkich zapraszamy do aktywnego udziału !!!
Więcej informacji na temat akcji znajdziecie w regulaminie oraz  na stronie: 
rowery.um.warszawa.pl 
 
rowery1