Bezpieczny przedszkolak

Kilka słów o naszych działaniach "Bezpieczny przedszkolak"

Bez tytuu

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się opisem działań naszego przedszkola w zakresie bezpieczeństwa dzieci w pierwszym semestrze.

Bezpieczny przedszkolak - I semestr

 

Informacje o wszach głowowych

Zachęcamy Państwa do lektury informacji dotycząch pasożytów pojawiajacych się na głowach dzieci. Dla upokojenia Państwa informujemy, że w tym roku nie zaistniała taka sytuacje, jednak trzeba mieć świadomość, że takie mogą się pojawić wszędzie tam gdzie przebywają dzieci.

Informacja o wszach głowowych

Udzielamy pierwszej pomocy

Jak udzielić pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej, wezwać pomoc i co powiedzieć odpowiednim służbom dowiedzieliśmy się podczas spotkania z dh Zuzią z HKR Hufca ZHP Otwock i OSP Józefów, które odbyło się w piątek 16 lutego. Dhruna Zuzia przeprowadziła zajęcia w trzech najstarszych grupach.

20180216 121852

 

Czytaj więcej...

Dbamy o swoje zdrowie

Poprzez różne działania prowadzone przez nauczycielki w grupach oraz spotkania z ekspertami - rodzicami uczymy się jak dbać o swoje zdrowie. Już od najmłodszych grup dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania się, aktywnego wypoczynku, a takze dbania o higienę. Rozmawiamy również o smogu, który negatywnie wpływa na nasze zdrowie.

P1040113

Czytaj więcej...

„ Przedszkolak bezpieczny w sieci”

Znakiem naszych czasów jest ogromny postęp technologiczno-informacyjny. Z roku na rok coraz to młodsze dzieci korzystają z komputera, Internetu. To dobrze bowiem przed postępem nie uciekniemy. Korzystanie z komputera, Internetu może przynieść dziecku wiele korzyści. Ułatwia i wspomaga naukę, uczy-bawiąc. Daje możliwość dostępu do olbrzymich zasobów informacji , rozwija zainteresowania i samodzielność.

Czytaj więcej...