Koncert karnawałowy

 

 

Trwa karnawał - w naszym przedszkolu również. W piątek 12 stycznia odbył się koncert muzyczny podczas, którego odbyła się pierwsza zabawa karnawałowa. Przedszkolaki oprócz dobrej zabawy miały okazję poznać instrument dęty blaszany - puzon, a także dowiedzieć się jak karnawał obchodzony jest w różnych krajach.

 

Czytaj więcej...

Zabawa ze św. Mikołajem

Nasze przedszkole przed Świętami odwiedził długo oczekiwany przez wszystkie dzieci Święty Mikołaj. Zabawę rozpoczęły tańce i konkursy prowadzone przez "Śnieżynkę", to było świetne przygotowanie do najważniejszego momentu. I wreszcie dzieci usłyszały dźwięk dzwonka i głos najważniejszego gościa. Ile było radości w oczach przedszkolaków mogą Państwo sobie wyobrazić.

Czytaj więcej...

Dzień życzliwości

Co roku 21 listopada obchodzony jest "Międzynarodowy Dzień życzliwości i pozdrowień". W tym roku po raz pierwszy nasze przedszkole obchodziło ten dzień. Rano w każdej grupie odbyły się zajęcia dydaktyczne o tym co to jest życzliwość i jak być życzliwym dla innych. Po zajęciach maluszki wręczyły uśmiechnięte słoneczka pracownikom przedszkola, a pozostałe grupy wybrały się w okolicę przedszkola, aby wręczyć takie słoneczka spotkanym przechodniom, uczniom szkoły podstawowej i zachęcić do uśmiechu skierowanego do innych. Mamy nadzieję, że ten dzień zapadnie na długo w pamięci i myślach naszych przedszkolaków, a życzliwość będzie widoczna każdego dnia.

Czytaj więcej...

Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek 26 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia oraz Dzień Postaci z bajek. Podczas wspólnej zabawy "miś Doriś" oraz "lalka Dori" zabrały nasze przedszkolaki w podróż po Polsce. Poznając różne miasta każda grupa prezentowała przygotowaną przez siebie piosenkę, wiersz lub taniec. Po zakończeniu przedstawienia nie zabrakło oczywiście wspólnych, tanecznych zabaw razem z misiami. 

Czytaj więcej...

"Koncert dla Niepodległej"

Historyczny dzień i piękne spotkanie dzieci, rodziców, pracowników przedszkola. W radosny sposób świętowaliśmy 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas koncertu zaprezentowały się dzieci z gr. "Kubuś Puchatek", a poloneza zatańczyły sześciolatki z gr. "Muminki", wysłuchaliśmy wierszy recytowanych przez harcerski z Hufca ZHP Otwock oraz WCK filia Aleksandrów. Koncert dopełniła śpiewem pani Izabela Wiczak. Wręczone zostały również dyplomy dla rodzin, które wzięły udział w naszym konkursie plastycznym "Kartka okolicznościowa dla Niepodległej". Na pamiątkę tak ważnego jubileuszu w naszym ogrodzie został zasadzony dąb ufundowany przez Radę Rodziców oraz zakopana została kapsuła czasu z życzeniami naszych przedszkolaków dla Niepodległej Polski. Ten piękny i wyjątkowy dzień na długo pozostanie w naszej pamięci i sercach. Dziękujemy wszystkim za obecność i radosne świętowanie razem z nami! Cieszmy się Niepodległą Polską!!

Czytaj więcej...