Święto Dyni i Pasownie na Przedszkolaka

Skończyło się lato i zawitała jesień. Pora roku, która niesie wiele darów lasu, sadu i ogrodu. Zgodnie z tradycją przedszkola, 27 września świętowaliśmy Dzień dyni. Z tej okazji odbyła się huczna zabawa, prowadzona przez artystów grupy Puenta w ogrodzie przedszkolnym. W kolorowych korowodach podązały przedszkolaki, rodzice oraz personel przedszkola. Podczas zabawy odbyło się również bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego małego przedszkolaka - Pasowanie na przedszkolaka. Wszystkie dzieci, które rozpoczęły w tym roku szkolnym edukację w naszym przeszkolu złozyły ślubowanie i zostały przez Panią Dyrektor pasowane na przedszkolaki Bajkowego Przedszkola. Mamy nadzieję, że to miły początek wspaniałej, przedszkolnej przygody, czego serdecznie dzieciom życzymy.

Czytaj więcej...

Alarm przeciwpożarowy

W piątek 27 września w każdej grupie jak co dzień odbywały się zajęcia dydaktyczne, nagle rozległy się trzy długie, bardzo głośne dźwięki - cóż to? - alarm coś się dzieje. Przedszkolaki i cały personel przedszkola zgodnie z poznanymi wcześniej zasadami opuśili budynek przedszkola. Ale spokojnie to tylko ćwiczenia! W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków została przeprowadzona próbna ewakuacja przedszkola pod czujnym okiem strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 12 Państwowej Straży Pożarnej. Panowie strażacy potwierdzili, iż ewakuacja przebiegła zgodnie z procedurami i bardzo sprawnie - wsyscy opuścili budynek w 2 minuty. Po zakończonych ćwiczeniach przedszkolaki skorzystały z możliwości obejrzenia wozu bojowego i sprzętu strażackiego.

Czytaj więcej...

Święto Przedszkolaka

 

20 września obchodziliśmy w przedszkolu ważne święto - Międzynarodowy Dzień Przedzkolaka. Świętowanie rozpoczęliśmy od udziału w koncercie muzycznym, którego głównym bohaterem była gitara klasyczna oraz elektroklasyczna. Następnie w każdej grupie odbyło się wiele zabaw, tańców i konkursów. To był bardzo wesoły dzień.

Czytaj więcej...

Sprzątanie Świata

Nasze przedszkole co roku włącza się aktywnie do akcji Sprzątanie świata. Młodsze grupy postanowiły posprzątać plac zabaw przedszkola na którym psotny wiatr porozrzucał rożne śmieci, natomiast trzy najstarsze grupy wybrały się na poszukiwania w okolice przedszkola. Posprzątaliśmy pobliski las oraz ulice w sąsiedzctwie przedszkola. Mamy nadzieję, że ta akcja rozwinie w naszych dzieciach poczucie konieczności dbania o środowisko naturalne.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Rozalina

W środę 18 września trzy grupy naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego w Rozalinie.

Dzieci miały okazję samodzielnie doświadczyć życia i pracy w gospodarstwie rolnym, doskonale bawiły się podczas skoków na sianie, dojeniu krowy czy karmieniu zwierząt. Przedszkolaki zbierały z pola ziemniaki i marchewki oraz smakowały malin zrywanych prosto z krzaczków. Dla wielu naszych przedszkolaków to było nowe, interesujące doświadczenie. A uśmiechnięte twarze mimo niesprzyjającej pogody były tego dowodem.

 

Czytaj więcej...