Koncert świąteczny

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami - jak co roku w przedszkolu przeżywaliśmy chwile wzruszeń podczas światecznego spotkania. W tym roku trochę inaczej przedszkolaki wprowadziły swoich bliskich w klimat świąteczny. W dniach 18 oraz 19 grudnia odbyły się koncerty świąteczne pt. "Jest taki dzień", podczas których wszystkie grupy zaprezentowały przygotowane kolędy, pastorałki. To było ogromne przeżycie dla dzieci oraz pracowników przedszkola.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na nasze koncerty.

Czytaj więcej...

Św. Mikołaj w przedszkolu

Długo oczekiwany przez dzieci gość specjalny zawitał do naszego przedszkola. Brak śniegu nie przeszkodził Św. Mikołajowi przyjechać do nas z dalekiej północy. Razem ze śnieżynką - pomocnikiem Mikołaja przygotowaliśmy piękne powitanie dla naszego gościa, a wraz z nim doskonale się bawiliśmy przy zimowej i światecznej muzyce. Św. Mikołaj spojrzał dzieciom głęboko w oczy i orzekł, ze były na tyle grzeczne w ciagu całego roku, że zasługują na prezenty :) - oby tak dalej.

Czytaj więcej...

Pierwsza pomoc przedmedyczna

 

Udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rannej to obowiązek każdego człowieka, jednakże brak wiedzy powoduje, ze ludzie boją się takiej pomocy udzielić. Wierzymy, że zdobywanie wiedzy i umiejętności w tym zakresie już od najmłodszych lat będzie procentować w przyszłości. W związku z tym w czwartek w przedszkolu odbyły się warsztaty poprowadzone przez ratownika medycznego. Były to doskonały moment, aby dzieci poprzez zabawę poznały zasady zachowania się podczas niebezpiecznego zdarzenia, jak wezwać pomoc, a nawet jak pomóc osobie poszkodowanej.

Bardzo dziękujemy rodzicom za zorganizowanie warsztatów.

Czytaj więcej...

Dary ze zbiórki charytatywnej

 

6 grudnia - wiadomo Mikołajki, dzień miłych niespodzianek i upominków. W ten grudniowy magiczny dzień prezenty dotarły i do zwierzaków, które z radości i wdzięczności merdały ogonkami!

Dziękujemy wszystkim którzy dorzucili coś do tej paki szczęścia !! Dziękujemy !!!

 

 

 

Rocznica Odzyskania Niepodległości

W piątek w naszym Bajkowym Przedszkolu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy Hymn oraz jedną z piosenek patriotycznych. Cały miniony tydzień dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak wiele mieści się w słowie Polska, dowiadywały się, czym jest Ojczyzna oraz kim jest patriota, jaką rolę w historii odegrał Józef Piłsudski, wykonywały piękne prace plastyczne jak i karty pracy. Codzienne treści przekazywane naszym dzieciaczkom w całości były poświecone treściom, które krzewią postawy patriotyczne i wzbudzają wśród dzieci poczucie przynależności narodowej.
Głównym celem takich zajęć jest kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.