Projekt " Książka " w Krasnalach

W ramach realizacji tego projektu maluszki dowiedziała się między innymi jak powstaje książka oraz jak jest zbudowana. Miały możliwość obejrzenia różnorodnych pozycji od słowników po encyklopedie.Odwiedziły nas również mamy Bruna i Grzesia, które czytały dzieciom bajeczki. W ramach prac zespołowych wykonaliśmy własną, grupową książkę sensoryczną, innymi słowy edukacyjną, która wykorzystuje wszystkie zmysły malucha aby dostarczać do mózgu jak najwięcej wrażeń sensorycznych-bodźców. Maluchy były zachwycone. Produkcja nie kosztowała nas ani grosza ponieważ powstała" z tego co pod ręką ".
Nie od dziś książka jest przyjacielem dzieci. Od niepamiętnych czasów literatura, to ważny czynnik kształtujące osobowość człowieka. Stałe i systematyczne spotkania z książką aktywizują rozwój intelektualny i emocjonalny, budzą wrażliwość estetyczną, sprzyjają rozwojowi postaw twórczych oraz wyzwalają różne formy ekspresji.
Bardzo dziękujemy mamom Bruna i Grzesia. W piątek odwiedzi nas jeszcze mama Eryka, która przyjdzie z inną, ciekawą propozycją książkową. Produkcja kolejnych kart naszej książki trwa nadal....
 

Spotkanie świąteczne w grupie Krasnale

Pełne wzruszeń spotkanie świateczne z rodzicami naszych najmłodszych przedszkolaków.

Czytaj więcej...

Krasnalki czytają

Czytanie bajek pozytywnie wpływa na rozwój poznawczy i emocjonalny dzieci. Nasze maluszki bardzo lubią słuchać czytanych przez panie baśni i opowiadań.

Czytaj więcej...

Krasnale rozwijają zmysł węchu

Podczas warsztatów, które odbyły się w czwartek 22 listopada nasze maluszki poznawały różne zapachy również te bardzo egzotyczne.

Czytaj więcej...

Spacer Krasnali

Nasze 3 - latki wybrały się na pierwszy, wspólny spacer. Realizujac temat "Moja mała Ojczyzna", Krasnalki poznawały okolice naszego przedszkola.

Czytaj więcej...