Kubusie w Muzeum Kolejnictwa

Grupa "Kubus Puchatek"była na wycieczce w Muzeum Kolejnictwa.
Dzieci dowiedziały się co to jest kolej i z czego się składa. Czym róźni się parowóz od lokomotywy spalinowej i elektrowozu. Ogladaly makietę kolejki elektrycznej. Miały tez okazję samodzielnie budować tory kolejowe i bawic się pociagami.
 

Doświadczenia z wodą

Dzieci z grupy "Kubuś Puchatek" przeprowadzały doświadczenia z wodą, obserwowały jak powstają wulkany. Podczas zajęć dowiedziały się również jak powstaje deszcz. rosną nam mali naukowcy.

Czytaj więcej...

Dzień pomarańczowy

Cały dzień pomarańczowy i my ubrani na pomarańczowo :) Tego dnia mieliśmy wiele fajnych zabaw oczywiście związanych z kolorem pomarańczowym - u nas królowała dynia!

Czytaj więcej...

Testujemy ozobota

Dzięki programowi "Uczymy dzieci programować" mieliśmy możliwość zobaczyć jak działa mały ale bardzo sprytny robot. Zakodowaliśmy mu trasę po lesie, gdzie zbierał kasztany, a także każdy indywidualnie mógł wymyśleć dla niego zadanie do wykonania na trasie - lody.

Czytaj więcej...

Kubusie przy pracy :)

Można by było powiedzieć, że pracują jak zwinne pszczółki, ale to przecież Kubusie Puchatki a nie pszczółki. Z wielkim zapałem nasze 5 latki tworzyły jesienne krajobrazy.

Czytaj więcej...

Akcja Sprzątanie Świata

Uczestniczyliśmy w akcji Sprzątanie Świata. Z przyjemnością stwierdziliśmy, że mieszkańcy okolic przedszkola dbają o porządek i tych śmieci było niewiele. Brawo! Tak trzymać!

Czytaj więcej...

Pierwsze dni w naszej sali

Tak się bawiliśmy w pierwszych dniach nowego roku szkolnego, poznając nowych kolegów i nowe zabawki.

Czytaj więcej...

Bezpieczny przedszkolak na drodze

Przez cały tydzień przedszkolaki z grupy Kubuś Puchatek poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. W trakcie zajęć wyruszli na spacer ulicami Radości, aby poznać różne znaki drogowe, a także poćwiczyć przechodzenie przez pasy. Przy okazji dzieci miały okazję świetnie się bawić na nowym placu zabaw przy ulicy Izbickiej.

Czytaj więcej...