Zabawy w gr Kubuś Puchatek

Nasze pięciolatki w pożyteczny i zabawny sposób spędzają czas pomiędzy zajęciami dydaktycznymi.

Czytaj więcej...

Zajęcia w gr Kubuś Puchatek

W minionym tygodniu nasze zajęcia koncentrowały się wokół tematu"W marcu jak w garncu" 
Mówiliśmy o pogodzie i jej zmienności o witaminach i ich dobrodziejstwach. Założyliśmy w naszym "zielonym ogródku hodowle fasoli i cebuli.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
 

Dzień kota w gr Kubuś Puchatek

Ten dzień wypełniony był "kocimy" zabawami, słuchaliśmy również bajek, których bohaterami były właśnie koty. Każdy wykonał również swojego zwierzaka z plasteliny.

Czytaj więcej...

Zajęcia matematyczne z wykorzystaniem klocków lego

Klocki LEGO...wszyscy je znamy i wiemy jak dzieci uwielbiają tworzyć z nich różne konstrukcje. A klocki lego matematyczne to nauka matematyki poprzez zabawę. Dzisiaj dzieci z gr. V  uczestniczyły w takich zajęciach a będzie ich więcej.

Czytaj więcej...

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka w gr. Kubuś Puchatek

Nasze pięciolatki w dniu święta swoich babć i dziadków zaprezentowały niezwykle piękną i wzruszającą opowieść świąteczną. Z radoscią wręczyły również swoim najbliższym przygotowane własnoręcznie prezenty.

Czytaj więcej...

Tablica interaktywna

Witamy. To my Kubusie!
Chcemy się pochwalić nowym sprzętem w naszej grupie,którym jest tablica interaktywna. Jest super!!!Daje nam nowe możliwości nauki i zabawy.
 

Jasełka w wykonaniu grupy Kubuś Puchatek

Piękne przedstawienie w wykonaniu naszych 5 latków.

Czytaj więcej...

Kubusie Puchatki florystami

W zeszłym tygodniu Kubusie Puchatki bawiły się we florystow. Było skupienie przy pracy i troska o to aby zrobić piękne stroiki świąteczne. I udało się!!! Prosimy zobaczyć.....

Czytaj więcej...

Zajęcia z panią psycholog w gr Kubuś Puchatek

28 listopada w grupie Kubusia Puchatka dzieci świetnie się bawiły z panią psycholog Olą w ramach programu"Jak rozwinąć skrzydła"
Było dużo emocji,zabaw w parach, grupach i zespołach.
Uśmiechy na buziach dzieci mówiły samo za siebie.

Pieczemy pierniki

Dzieci z grupy Kubusia Puchatka połączyły dzień kulinarny w przedszkolu z Dniem Pluszowego Misia i wyszły z tego "piernikowe misie".
Było dużo frajdy i baaaardzo słodko.
Swoimi wypiekami czestowały wszystkich pracowników przedszkola.
 

Zajęcie otwarte w gr. Kubuś Puchatek

Dnia 27 listopada dzieci z gr.Kubuś Puchatek zaprosiły na zajecia swoich rodzicow.
Były to zajęcia z elementami terapii sensorycznej podczas których dzieci miały okazję pobudzania wszystkich siedmiu zmysłów.
Na zakończenie wspólnie z rodzicami kroiliśmy rożne owoce z których po włożeniu do waflowych kubeczków powstały zdrowe lody owocowe.
Wszystkim bardzo smakowały !
 

Gala Finałowa konkursu "100 pocztówek na Stulecie Niepodległości"

13 listopada dzieci z grupy "Kubuś Puchatek" pojechały na Galę Finałową Konkursu "100 pocztówek na Stulecie Niepodległej", którego laureatem był nasz kolega Jurek. Dzieci brały udział w Turnieju Wiedzy o Polsce oraz zaprezentowały się wykonując piosenkę "Niepodległość".

Czytaj więcej...

Kubusie w Muzeum Kolejnictwa

Grupa "Kubus Puchatek"była na wycieczce w Muzeum Kolejnictwa.
Dzieci dowiedziały się co to jest kolej i z czego się składa. Czym róźni się parowóz od lokomotywy spalinowej i elektrowozu. Ogladaly makietę kolejki elektrycznej. Miały tez okazję samodzielnie budować tory kolejowe i bawic się pociagami.
 

Doświadczenia z wodą

Dzieci z grupy "Kubuś Puchatek" przeprowadzały doświadczenia z wodą, obserwowały jak powstają wulkany. Podczas zajęć dowiedziały się również jak powstaje deszcz. rosną nam mali naukowcy.

Czytaj więcej...

Dzień pomarańczowy

Cały dzień pomarańczowy i my ubrani na pomarańczowo :) Tego dnia mieliśmy wiele fajnych zabaw oczywiście związanych z kolorem pomarańczowym - u nas królowała dynia!

Czytaj więcej...