Koncert Kolęd i pastorałek

W środę 15 stycznia dziewczynki z grupy Muminki reprezentowały nasze przedszkole podczas Koncertu kolęd i pastorałek, w którym wzięły udział wszystkie wawerskie przedszkola.

Dziewczynki przygotowały piekną kolędę Lulajże Jezuniu oraz bardzo nastrojową pastorałkę Cicho cicho na paluszkach z układem tanecznym.

Gratulujemy cudownego występu.

Czytaj więcej...

Bałwanki Muminków

 Niestety za oknem brakuje nam śniegu i tych zimowych, wesołych zabaw. Ale przedszkolaki potrafią poradzić sobie z każdą sytuacją. Nie mogliśmy ulepić bałwana ze śniegu, to zrobiliśmy je ze skarpetek :) Z pomocą mamy Natalki i mamy Gosi powstały cudowne, ryżowe bałwanki - mały kawałek zimy. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i wspólną pracę.

Czytaj więcej...

Pierniczki w gr Muminki

Święta zbliżają się wielkimi krokami, w naszej sali czuć już nastrój świateczny, również dzięki zapachowi pierniczków. W piątek 13 grudnia naszą grupę odwiedziły mamy: Helenki, Natalii i Jagódki, z których pomocą powstały piękne, kolorowe i pachnące pierniczki świąteczne. 

Przedszkolaki nie tylko ozdabiały słodkości, ale również poznawały tradycje Świąt Bożego Narodzenia rozwiązując przygotowane przez naszych gości zagadki.

Serdecznie dziękujemy za to miłe spotkanie i poświęcony nam czas.

Czytaj więcej...

Odwiedziny w Domu Kultury w Radości

Dzieci z grupy Muminki oraz Jaś i Małgosia odwiedziły Dom Kultury w Radości gdzie zostały wprowadzone w świat obrazkowego teatru kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka). Dzieci poznały technikę czytania/opowiadania, wywodząca się z Japonii, która wykorzystuje książki w formie kart oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Prowadząca zaprezentowała dzieciom bajkę „Kot w butach”, następnie dzieci zostały zaproszone do stworzenia/narysowania swojej opowieści. Chętne dzieci mogły zaprezentować swoją opowieść w drewnianej skrzyni.

Czytaj więcej...

Świąteczne choinki Muminków

Wspólnymi siłami i z ogromną pomocą mamy Soni i mamy Piotrka nasze pięciolatki stworzyły przestrzenne, świateczne choinki. Przygotowania do tej niecodziennej pracy trwały wiele dni - trzeba było pomalować ponad 300 rurek po papierze toaletowym - serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc.

Wykonanie choinek nie było proste, ale sprawiło nam wszystkich wiele przyjemności, a pięknie ozdobione przez każde dziecko z pewnoscią będą ozdobą świateczną w domach Muminków.

Serdecznie dziękujemy pani Mai i pani Ani za odwiedziny i wspólną pracę.

Czytaj więcej...