Krasnale

krasnale

Grupa I „KRASNALE” – 3 latki

NAUCZYCIELE:                                                          POMOC NAUCZYCIELA:                                      WOŹNA:
mgr Alicja Sobota                                   Grażyna Wojciechowska                    Teresa Sochacka

mgr Monika Dąbrowska

mgr Jadwiga Pęczkowska - Śliwak

KRASNOLUDKI są najmłodszą grupą w przedszkolu.
Dla niektórych z nas początki bywają trudne.
To z powodu rozstania z rodzicami, którym też nie jest łatwo…

Podczas zabaw i zajęć uczymy się bardzo wielu i ciekawych rzeczy, a przede wszystkim samodzielności w działaniu oraz przestrzegania zasad panujących w przedszkolu. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych, odkrywania otaczającego świata. W czasie zajęć śpiewamy, tańczymy, wyklejamy, malujemy farbami, kolorujemy, uczymy się przeliczać, poznajemy kolory. Bardzo lubimy zabawy w ogrodzie przedszkolnym.
Po ciężkiej pracy relaksujemy się i odpoczywamy słuchając bajek lub muzyki relaksacyjnej.
Będziemy pracować w oparciu o program „Planeta dzieci. Prawda, dobro, piękno w świecie wartości” J. Wasilewskiej wyd. WSiP. Jest to program dostosowany do potrzeb dziecka i jego harmonijnego rozwoju  oparty na zabawach z elementami Metody Dobrego Startu  M. Bogdanowicz.
Aby w naszej zabawie było jeszcze więcej różnorodności będziemy korzystać z ciekawych programów edukacyjnych jak elementy metody „Dziecięcej matematyki” E. Gruszczyk – Kolczyńskiej, Bajkoterapii, Aktywnego słuchania muzyki B.Strauss oraz zajęcia z „Kodowania na dywanie.”