Smerfy

smerfy

Grupa II -"SMERFY" 

Nauczycielki :                              Pomoc nauczyciela:                           Woźna:

mgr Dorota Dzięciołowska                Grażyna Wojciechowska                     Anna Jarzębska

mgr Monika Dąbrowska                     

mgr Jadwiga Pęczkowska - Śliwak

 
Jesteśmy jedną z dwóch najmłodszych grup w przedszkolu, pierwsze dni w przedszkolu były dla nas trudne, pojawiły się łzy i tęsknota, ciężko było rozstać się z rodzicami i zaakceptować nowe środowisko.  Jednak z  każdym dniem czujemy się w przedszkolu lepiej i chętniej tu rano przychodzimy. Pierwsze dni były poświęcone na poznanie się i poznanie naszych Pań. Odkryliśmy naszą sale i wszystkie zabawki jakie w niej są oraz nasz przestronny plac zabaw. Dowiedzieliśmy się gdzie mamy szatnie i nasze półeczki - trzeba też było zapamiętać swój indywidualny obrazek. Większość grupy stanowią dziewczynki  20, a chłopców mamy 5. 
Bardzo lubimy zabawy ruchowe i taneczne.  Chętnie słuchamy opowiadań czytanych przez nasze panie, a także lubimy malować farbami i rysować. Powoli poznajemy i uczymy się zasad panujących w przedszkolu. 
Każdego dnia pracujemy nad naszą samodzielnością pod okiem swoich Pań, a na zajęciach realizujemy program "Wokół przedszkola" oraz programy wspierające „Dziecięca matematyka" E. Gruszczyk – Kolczyńskiej "Edukacja plastyczna dzieci w wieku przedszkolnym” i "Moje ciekawe zajęcie" - obydwa programy autorstwa pani Jadwigi Pęczkowskiej - Śliwak.
Będziemy też uczestniczyć w teatrzykach i koncertach oraz różnych zabawach jak np. bal karnawałowy czy spotkanie ze Św. Mikołajem. Panie mają już przygotowany harmonogram imprez i niespodzianek na cały rok.