Smerfy

Nauczycielki :                                                 Woźna:

mgr Renata Kloze                                            Małgorzata Kucharek

Anna Bednarczyk

Grupę Smerfy tworzą dzieci 4 letnie. Większość grupy stanowią dziewczynki jest nas 19, ale mamy też 6 chłopców. Uwielbiamy rysować malować, odrysowywać, bawić się w panią kucharkę i panią sklepową, natomiast uwagę chłopców przykuwają samochody zwłaszcza te duże na placu zabaw oraz klocki i tworzenie z nich wielkich konstrukcji. Uwielbiamy spędzać czas na naszym przedszkolnym podwórku i korzystać ze sprzętu terenowego, ale w sali też czas mija nam wesoło i miło, bardzo lubimy słuchać opowiadań czytanych przez nasze Panie, poznawać dalsze przygody Olka i Ady którzy i w tym roku będą nam towarzyszyć. Chętnie uczestniczymy w zabawach ruchowych, grach zespołowych, lubimy śpiewać i tańczyć.
W tym roku przedszkolnym będziemy ulepszać naszą samodzielność podczas codziennych czynności oraz podczas robienia prac plastycznych i technicznych. Cały czas uczymy się współdziałania z kolegami i koleżankami oraz tego aby być dla siebie miłym.   Na zajęciach realizujemy program "Wokół przedszkola" oraz programy wspierające „Dziecięca matematyka" E. Gruszczyk – Kolczyńskiej "Edukacja plastyczna dzieci w wieku przedszkolnym”