ŻONKILOWE POLA NADZIEI

11

Ż O N K I L - symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem. Kwiat poprzez swoją subtelność i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizuje kruchość i   ulotność życia, przemijanie, stałą metamorfozę wszystkiego, co istnieje na tym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy. Nasze Przedszkole bierze udział w projekcie "Pola Nadziei", którego głównym celem jest uwrażliwienie na drugiego człowieka. Na początku października dzieci ze wszystkich grup sadziły żonkile. Kiedy na wiosnę zakwitną zostanie przeprowadzony kolejny etap projektu. Zachęcamy Was do wsparcia tej szlachetnej akcji. 
  …uczmy dzieci empatii od najmłodszych lat, pokażmy im, że warto pomagać innym...