Projekt "Czytam z mamą, czytam z tatą"

89896295 2573313642779111 3628606336956104704 n
Drodzy rodzice
 
Wszyscy wiemy jaki korzystny wpływ dla rozwoju dziecka ma codzienne czytanie, to nie tylko rozwój mowy, zasobu słownictwa to również rozwój poznawczy, społeczny, wydłużamy czas skupienia uwagi u dzieci.
 
Zachęcamy Państwa do włączenia się z dziećmi do projektu „Czytam z mamą, czytam z tatą”.

 
Projekt polega na tym, że każdego dnia czytamy dziecku jakąś bajkę, baśń, opowiadanie. Możemy porozmawiać z dzieckiem o treści utworu zadając różne pytania. Następnie dziecko samodzielnie lub z pomocą rodzica rysuje obrazek dotyczący treści obrazka, wypisujemy również tytuł i utworu który czytaliśmy. Jeżeli nasze maluszki nie będą w stanie rysować obrazków mogą to być wydrukowane i pokolorowane przez dziecko kolorowanki.
Wszystkie rysunki gromadzimy w teczce, a na koniec czasu zawieszenia działalności przedszkola robimy z tych obrazków książeczkę.
 
Jak zrobić książeczkę – to bardzo proste.
 
Do pliku obrazków dokładamy jedną kartę z przodu i jedną z tyłu jako okładkę, dziurkaczem robimy dziurki i związujemy tasiemką, sznurkiem. Razem z dzieckiem ozdabiamy stronę tytułową, wpisując oczywiście kto jest autorem książeczki.
 
Prosimy, aby o powrocie do przedszkola dzieci przyniosły swoje książeczki, zrobimy wspólnie piękną wystawę.