Jak pomóc dziecku radzić sobie ze stresem?

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!
    Sytuacja z jaką mamy do czynienia obecnie jest niewątpliwie czymś nowym. Wszystko co nowe i nieznane wywołuje u nas napięcie i niepewność. Wszyscy boimy się o zdrowie nasze i naszych najbliższych. Lęk odczuwają również dzieci ,które widzą i czują że sprawy mają się zupełnie inaczej niż do tej pory. To od nas dorosłych w głównej mierze zależy jak przejdą przez ten trudny czas! Spróbujmy im pomóc! Poniżej kilka ważnych informacji na temat dziecięcego stresu.

Polecamy stronę internetową

DRODZY PAŃSTWO,

psychologowie i terapeuci założyli stronę internetową, na którą możecie Państwo wejść i zapoznać się z zasadami udzielania bezpłatnej pomocy terapeutycznej w sytuacji kryzysu psychicznego związanego z epidemią koronawirusa w Polsce.

Szczegóły korzystania z pomocy oraz wykaz psychoterapeutów znajdziecie Państwo na stronie  https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl/.

Polecamy książkę "Trzymaj mnie mocno"

Książka "Trzymaj mnie mocno" J. Chapman będzie pięknym wsparciem w trudnych sytuacjach i zapewnieniem, że w każdej chwili dziecko może liczyć na najbliższych. Autorka wskazuje bowiem nie tylko na ogromne wsparcie i bezpieczeństwo jakie daje rodzina (tutaj Mama wydra), ale także przyjaciele. A nam dorosłym pomaga docenić to, co w zasięgu ręki:)

Więcej artykułów…

1. Kącik psychologiczny