Program e-Twinning

e twiningNasze Przedszkole rozpoczęło realizację edukacyjnego programu Unii Europejskiej - eTwinning, którego koordynatorem w Polsce jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, a patronat objęły Komisja Europejska oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych przedszkoli i szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych
• program eTwinning kształtuje poczucie przynależności do wspólnoty międzykulturowej, wzbogaca ofertę edukacyjną i tradycyjnie stosowane metody nauczania.
• program eTwinning jest nierozerwalnie związany z koncepcją interkulturowości i uświadamia różnorodność i złożoność społeczeństw.
• Program eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych dzieciom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.
W edukacji przedszkolnej interkulturowość można wykorzystać jako tło do pogłębiania w przedszkolakach poczucia ich własnej tożsamości oraz przynależności kulturowej rozszerzając zajęcia o projekt e-twinning z dziećmi z innych państw. Dzięki takim działaniom być może powstanie w dzieciach więź międzyludzka, która w dorosłym życiu pomoże akceptować odmienność kulturową.
Dzieci w wieku przedszkolnym są otwarte na nowe doświadczenia, uwielbiają wyzwania, są gotowe poznawać nowych przyjaciół z różnych stron świata, a granice, inna kultura, język nie mają dla nich znaczenia.

 

WSPÓŁPRACA Z PRZEDSZKOLEM NA CYPRZE friends

Dzieci z grupy „Muminki” w ramach stworzonego przez panią Małgorzatę Cichocką międzynarodowego projektu eTwinning „Let’s make friends” nawiązały kontakt z dziećmi z Przedszkola w Trachoni na Cyprze.
W formie zdjęć i krótkich filmików „Muminki” zaprezentowały swoje Przedszkole i Warszawę oraz przedstawiły się w ojczystym języku.
Dzieci z partnerskiego przedszkola na Cyprze także przysłały nam swoje zdjęcia i filmy. „Muminki” urzekło piękno kraju i miejscowości, w której żyją ich nowi znajomi!
Dzieci czekają na kartkę pocztową, która już niebawem nadejdzie z Cypru. Efektem finalnym projektu będzie nawiązanie między partnerskimi przedszkolami kontaktu na żywo za pomocą platformy współpracy TwinSpace.

 

Dzień Niezapominajki

niezapominajka2021

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI, KTÓRE ZOSTAŁY ZAKWALIFIKOWANE DO NASZEGO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2021/2022 - POTWIERDZANIE WOLI

 
POTWIERDZENIE WOLI ZAPISU DZIECKA DO PRZEDSZOLA, DO KTÓREGO ZOSTAŁO ZAKWALIFIKOWANE należy składać 
 
od dnia 23 kwietnia 2021 r. (od godz. 13.00) 
 
do dnia 29 kwietnia 2021 r. (do godz. 16.00)  
 
Wolę zapisu można potwierdzić: 
 
elektronicznie w systemie rekrutacyjnym – po zalogowaniu się na konto kandydata
lub składając stosowny druk w sekretariacie Przedszkola w godz. 8.00 – 16.00 
 
Brak potwierdzenia woli będzie jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w Przedszkolu.
 
Druk potwierdzenia woli - plik do pobrania
 
 

Akcja charytatywna "Pola Nadziei"

zonkile

 

 

 

 …uczmy dzieci empatii od najmłodszych lat,

Co roku w październiku (październik jest miesiącem walki z rakiem, dlatego akcja ta dedykowana jest przede wszystkim osobom z chorobami nowotworowymi jak i tym, u których ukryty jest lęk przed zachorowaniem) z okazji Międzynarodowego Dnia Opieki Hospicyjnej, w geście solidarności z osobami znajdującym się w terminalnym okresie choroby nowotworowej, w wielu miejscach na świecie, tysiące ludzi sadzi żonkile, propagując zasady opieki paliatywnej poprzez edukację społeczną oraz kwestując na rzecz hospicjów.

Nasze Przedszkole po raz trzeci bierze udział w Akcji - Pola Nadziei, która ma na celu uwrażliwianie dzieci na potrzeby osób cierpiących, a także szerzenie idei niesienia bezinteresownej pomocy. Symbolem akcji są żonkile. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia symbolizując kruchość i ulotność życia.

Przedszkole wspiera w ramach akcji Hospicjum Domowe na ul. Tykocińskiej 27/35 w Warszawie. W PRZEDSIĘWZIĘCIU UCZESTNICZĄ WSZYSTKIE GRUPY WIEKOWE (3,4,5 I 6- LATKI).

PODJĘTE W PRZEDSZKOLU DZIAŁANIA REALIZOWANE SĄ W KILKU ETAPACH:

PIERWSZY ETAP TO SADZENIE CEBULEK ŻONKILI.

Wszystkie dzieci z grup wraz ze swoimi paniami w ogrodzie przedszkolnym zasadzą cebulki żonkili.

NASTĘPNIE PODCZAS DRUGIEGO ETAPU nauczyciele zapoznają dzieci ze wszystkich grup wiekowych z celami i zadaniami kampanii "Pola Nadziei". Podczas tego spotkania uświadamiamy dzieciom, jak ważne jest niesienie bezinteresownej pomocy oraz przypomniałyśmy symbol nadziei i życia, jakim jest ŻONKIL.

Zorganizowany jest również KONKURS PLASTYCZNY dla dzieci i ich rodziców: „ŻÓŁTY ŻONKIL - KWIAT NIOSĄCY DOBRO”, do którego zachęcamy. Ideą konkursu będzie jak w tamtym roku - zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas świata, świata przyrody, a przede wszystkim urokliwej pory, jaką jest wiosna oraz zwrócenie uwagi na drugiego człowieka.

ETAP TRZECI „KUP ŻONKILA”

Osoby, które chciałyby włączyć się do Akcji i wesprzeć podopiecznych Hospicjum Domowe na ul. Tykocińskiej 27/35 w Warszawie zapraszamy do sekretariatu.

Zebrane w ten sposób środki pozwolą na zaspokojenie najważniejszych potrzeb podopiecznych hospicjum.

Dzięki tym kwiatom możemy nieść nadzieję…

Dziękujemy!

„Gorączka Złota PCK ”2021r.

Nasze Przedszkole bierze udział w akcjigoraczka zlota

„Gorączka Złota PCK ”2021r.

Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża rozpoczyna kolejną- edycję ogólnopolskiej kampanii „Gorączka Złota PCK 2019”, która będzie przeprowadzona do 22.05.2021 roku. Program polega na zbieraniu złotych monet 1,2 i 5 – groszowych.

„Gorączką Złota PCK” zostaną objęte mazowieckie przedszkola, szkoły podstawowe, ponadpodstawowe oraz firmy i instytucje. Pozyskane w ten sposób środki zostaną w całości przeznaczone na organizację wypoczynku letniego oraz wsparcie edukacyjne potrzebujących dzieci.

Przyłączyć może się każdy! Dołącz do nas wrzucając garść złotych monet do skarbonki

Gorąco zachęcamy do włączenia się w tegoroczną akcję, bo nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat!

Akcja ma także charakter konkursu, jednakże dla nas najważniejszy jest dobroczynny charakter i cel przedsięwzięcia.

 

Świętujemy Dzień Ziemi

Niech skacze pasikonik, niech świerszczyk w trawie dzwoni… Dla nich kwitnie łąka, dla nich rośnie las,
jak i Ty – żyją tylko raz.

M. Buczkówna "Tylko jeden raz"

DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU

22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia szczególnie powinniśmy pomyśleć o tym, jak chronić nasz wspólny dom - NASZĄ PLANETĘ. Warto zastanowić się, jak pomóc Ziemi, aby ten nasz wspólny dom był zdrowy, piękny i czysty.

Z okazji tego ważnego święta w naszym Przedszkolu przez cały dzień odbywały się zajęcia mające na celu rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi. Dzieciom w tym dniu towarzyszyły piosenki wiersze, tańce, pogadanki, zajęcia z przyrody w ogrodzie: ciekawe czy znajdziecie -biedronki, mrówki, dżdżownicę, gniazdo na drzewie, w którym siedział ptak, kwitnące fiołki, dziuplę w drzewie… czy poczujecie zapach trawy, pierwszych kwiatów…. czy usłyszycie…. pszczołę, muchę. W grupach dzieci wykonały również plakaty pod kierunkiem swoich nauczycieli. A na koniec - sadzenie bratków!

Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom oraz pracownikom Przedszkola za zaangażowanie w organizację tego dnia!

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi

20210421 185351

Sadzimy bratki

20210421 185616

Konkurs

Drodzy Rodzice zachęcamy do wzięcia udziału w naszym konkursie

20210415 103315

Regulamin konkursu plik do pobrania

Zawieszenie funkcjonowania przedszkola

Informacje dla Rodziców
 
Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zostaje przedłużone zamknięcie przedszkola do 18.04.2021r. 
Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).
 
Ważne!
Rodzice nadal mogą korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego
  
 
Podstawa prawna:
 
ROZPORZĄDZENIE Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 kwietnia 2021r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000065101.pdf
 
 
 

Wesołych Świąt Wielkanocnych

zyczenia wielkanoc

Warszawskie Centrum Wsparcia

Szanowni Państwo,
 
informujemy, że w Warszawie działa Psychologiczne Centrum Wsparcia dla uczniów, rodziców i nauczycieli, którego zadaniem jest pomoc psychologiczna w czasie pandemii. Przy telefonach dyżurują psycholodzy, psychoterapeuci i pedagodzy ze specjalistycznych poradni psychologiczno-pedagogicznych. 
 
 

Zawieszenie funkcjonowania przedszkola

Rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczeniem COVID - 19
 
 
Informacja dla Rodziców
 
Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, w dniach 27 marca – 09 kwietnia zamknięte zostaną żłobki i przedszkola.  Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).
 
Ważne! Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.
 
 

Ankieta – prośba o udział w badaniu

Badanie poziomu aktywności fizycznej przedszkolaków SAV Junior
  
Aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących prawidłowy rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, nie tylko motoryczny, ale także emocjonalny i społeczny.  
  
Biorąc pod uwagę ogromne znaczenie regularnego ruchu już od najmłodszych lat dla zdrowia i jakości życia w przyszłości, monitorowanie aktywności fizycznej przedszkolaków jest bardzo istotne.   
  
Z myślą o dalszym rozwoju projektu Sportowej Akademii Veolia Junior, Fundacja Veolia Polska wystartowała z badaniem pt. „Aktywność fizyczna przedszkolaków i zmiany nawyków ruchowych rodzin w czasie pandemii COVID-19”, w którym nasze Przedszkole bierze udział.  
  
Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich rodziców dzieci wieku 3-6 lat o wypełnienie anonimowej ankiety on-line. Jej uzupełnienie powinno zająć około 15 minut.   
 
Zebrane informacje posłużą do rozwoju programów upowszechniających aktywność fizyczną, zwłaszcza wśród najmłodszych.  
 
Kwestionariusz dostępny jest pod linkiem https://badaniesavjunior.webankieta.pl/. Ostateczny termin upływa 7 kwietnia 2021 roku, dlatego prosimy o możliwie najszybsze wypełnienie ankiety.  

 Dziękujemy!.