AKCJA CHARYTATYWNA "POLA NADZIEI"

Udział w akcji „Pola Nadziei”

ŻONKIL w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia, przemijanie – stałą metamorfozę.

"Pola Nadziei” to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka.

W ramach kampanii edukacyjno-charytatywnej na rzecz opieki paliatywnej i hospitacyjnej nad ciężko chorymi i ich rodzicami, nasze Przedszkole włączyło się do Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei”. Akcja ma charakter symboliczny, a jej celem jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.

Akcja integruje osoby, które chcą tak jak my włączyć się w dzieło pomocy hospicjum. Cebulki żonkilowe zasadzone jesienią odrodzą się na wiosnę i rozkwitną w naszym ogrodzie.

W październiku w ogrodzie przedszkolnym nasze przedszkolaki zasadziły ok. 200 cebulek żonkili! – KWIATÓW, które są międzynarodowym symbolem nadziei, solidarności z chorymi. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy. Na wiosnę w naszym ogrodzie zakwitnie piękne „poletko żonkili” - symbol nadziei.

W przedsięwzięciu uczestniczyły wszystkie grupy wiekowe (3,4,5 i 6- latki). Podjęte w przedszkolu działania realizowane będą w kilku etapach. Pierwszy etap to sadzenie cebulek żonkili.

Wszystkie dzieci z grup wraz ze swoimi paniami udały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie każda z grup posadziła cebulki żonkili.

Następnie nauczyciele zapoznają dzieci z wszystkich grup wiekowych z celami i zadaniami kampanii "Pola Nadziei" Podczas tego spotkania dzieci dowiedzą się, jak ważne jest niesienie bezinteresownej pomocy. Będzie również przygotowany dla państwa konkurs plastyczny "Żonkil, kwiat niosący dobro"