Chroń dziecko w sieci

 
Drodzy Rodzice.
 
Internet i powszechny do niego dostęp stanowi istotne źródło informacji, rozrywki i kontaktów społecznych. Należy jednak pamiętać, że niesie ze sobą wiele zagrożeń. Szczególnej troski, uwagi i opieki podczas korzystania z Internetu, komputera, telefonu komórkowego wymagają dzieci, które nieświadomie mogą stać się odbiorcą niepożądanych treści. Wyniki badan potwierdzają fakt, że kontakt z przekazami pełnymi przemocy np. poprzez gry komputerowe może mieć negatywny wpływ na psychikę dzieci i prowadzić do większej tolerancji na przemoc lub agresję.
 
Zachęcamy rodziców do skorzystania  z informacji: 
 
- na portalu poznaj bezpieczny Internet- www.sieciaki.pl, www.dzieckowsieci.pl 
 
- fundacji Dzieci niczyje- dajemy dzieciom siłę.- www.fdds.pl, www.chrondzieciwsieci.pl. 

„ Przedszkolak bezpieczny w sieci”

Znakiem naszych czasów jest ogromny postęp technologiczno-informacyjny. Z roku na rok coraz to młodsze dzieci korzystają z komputera, Internetu. To dobrze bowiem przed postępem nie uciekniemy. Korzystanie z komputera, Internetu może przynieść dziecku wiele korzyści. Ułatwia i wspomaga naukę, uczy-bawiąc. Daje możliwość dostępu do olbrzymich zasobów informacji , rozwija zainteresowania i samodzielność.

Czytaj więcej...

Dbamy o swoje zdrowie

Poprzez różne działania prowadzone przez nauczycielki w grupach oraz spotkania z ekspertami - rodzicami uczymy się jak dbać o swoje zdrowie. Już od najmłodszych grup dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania się, aktywnego wypoczynku, a takze dbania o higienę. Rozmawiamy również o smogu, który negatywnie wpływa na nasze zdrowie.

P1040113

Czytaj więcej...

Udzielamy pierwszej pomocy

Jak udzielić pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej, wezwać pomoc i co powiedzieć odpowiednim służbom dowiedzieliśmy się podczas spotkania z dh Zuzią z HKR Hufca ZHP Otwock i OSP Józefów, które odbyło się w piątek 16 lutego. Dhruna Zuzia przeprowadziła zajęcia w trzech najstarszych grupach.

20180216 121852

 

Czytaj więcej...

Informacje o wszach głowowych

Zachęcamy Państwa do lektury informacji dotycząch pasożytów pojawiajacych się na głowach dzieci. Dla upokojenia Państwa informujemy, że w tym roku nie zaistniała taka sytuacje, jednak trzeba mieć świadomość, że takie mogą się pojawić wszędzie tam gdzie przebywają dzieci.

Informacja o wszach głowowych