Projekt " Książka " w Krasnalach

W ramach realizacji tego projektu maluszki dowiedziała się między innymi jak powstaje książka oraz jak jest zbudowana. Miały możliwość obejrzenia różnorodnych pozycji od słowników po encyklopedie.Odwiedziły nas również mamy Bruna i Grzesia, które czytały dzieciom bajeczki. W ramach prac zespołowych wykonaliśmy własną, grupową książkę sensoryczną, innymi słowy edukacyjną, która wykorzystuje wszystkie zmysły malucha aby dostarczać do mózgu jak najwięcej wrażeń sensorycznych-bodźców. Maluchy były zachwycone. Produkcja nie kosztowała nas ani grosza ponieważ powstała" z tego co pod ręką ".
Nie od dziś książka jest przyjacielem dzieci. Od niepamiętnych czasów literatura, to ważny czynnik kształtujące osobowość człowieka. Stałe i systematyczne spotkania z książką aktywizują rozwój intelektualny i emocjonalny, budzą wrażliwość estetyczną, sprzyjają rozwojowi postaw twórczych oraz wyzwalają różne formy ekspresji.
Bardzo dziękujemy mamom Bruna i Grzesia. W piątek odwiedzi nas jeszcze mama Eryka, która przyjdzie z inną, ciekawą propozycją książkową. Produkcja kolejnych kart naszej książki trwa nadal....