Polecamy

Książka pt. „ Miłość” Astrid Desbordes i  Pauline Martin 
 
Czym jest ta książka? Książką o miłości. O miłości rodzicielskiej. O miłości matki do dziecka. Nie ma lepszej literatury, która przedstawiałaby w tak piękny i prosty sposób miłość matki do dziecka. Utwór nie zawiera wiele treści… strony książki nie są zapisane literami z góry do dołu. I właśnie o to w niej chodzi, że podczas czytania tej książki dziecku,  sami dowiemy się w jak bardzo prosty i prawdziwy sposób kochamy. Jak bardzo nasza miłość do naszych pociech jest bezkresna i bezwarunkowa. 
 

Polecamy do wspólnego czytania z dzieckiem

Książka pt. „ Naciśnij mnie” Herve Tullet  
Książeczka Herve Tullet to pozycja pokazująca jak dobry i prosty pomysł może podbić świat dziecięcej literatury. Jak zwykła, papierowa książeczka może stać się interaktywną zabawką, która nie tylko bawi ale też uczy liczenia czy kolorów. To wszystko w swojej prostocie czyni ją pozycją wartą posiadania. To jak potrafi podbić małe, czytelnicze serduszka sprawia, że nawet najwięksi sceptycy zostają nią zaczarowani.
Polecam gorąco, jako pozycję, która zagwarantuje ciekawą i wesołą zabawę z dzieckiem.
 
nacisnij mnie1Obraz2023713554

Książka o emocjach dla dzieci – „Emocje. Niby nic, a jednak…”

Polecamy Państwu książkę „Emocje. Niby nic, a jednak…”, dzięki której dziecko odkryje, że kiedy się czegoś boi, to czasem kłamie, kiedy kogoś bije, to wcale nie znaczy, że jest niegrzeczne, kiedy rzuca się na podłogę, to znak, że za dużo się wokół niego dzieje. A Państwo dowiedzą się jak mieć więcej czasu na uważne bycie razem - tu i teraz.

Czytaj więcej...

Książka pt. „ W Twojej książce jest potwór” Tom Fletcher

Choć tytuł może nie brzmi zbyt ciekawie, a jedyne co nam się nasuwa na myśl to „ jak to, mam dziecku czytać o potworach?!”. A więc, od razu uspokajamy- autor książki stara się odczarować termin „potwór” i pokazuje, że to , co czasami brzmi strasznie, wcale takim nie jest. 
Dzieci poznają tutaj fantastycznego małego, niebieskiego potworka, którego wcale nie można się bać!
 

Opowiadanie "Wielkanocne zajączki"

,,Wielkanocne zajączki,,
 E. Wygonik - Barzyk 
Nadeszła wiosna.
 
Pani Zima na krach odpłynęła; mróz, śnieg i bałwanki ze sobą wzięła. Ze snu się swego budzą zwierzaczki, wiosenny wietrzyk otula krzaczki, na drzewach pojawiają się pączki, a w norce ocknęły się zajączki.
 
- Hej, hej! Czy ktoś z was o tym pamięta, że Wielkanocne nadchodzą Święta? - zawołał głośno zając Kicaczek, kiedy wiosenny wdziewał kubraczek. 
- Trzeba prezenty już przygotować, aby dzieciaków nie rozczarować! Radzi nam sąsiad, Pan Gruby Miś, aby najlepiej zacząć już dziś. Skorzystać z jego musimy rady - więc: do fabryki czekolady!