Portale edukacyjne w sieci

      Drodzy rodzice
Prezentujemy kilka edukacyjnych portali, które mogą być dodatkiem do podejmowanych działań w domu. Oczywiście zalecamy minimalny czas spędzania przez dzieci przy komputerze. Może to być okazja do rozmowy z dzieckiem o zasadach korzystania z internetu, jego zaletach ale i zagrożeniach. 
 
  • Sieciaki.pl  https://sieciaki.pl/ Witryna stworzona przez Fundację Dzieci Niczyje. Na stronie dzieci poznają wirtualne postacie-Sieciaki, które przez zabawę uczą je bezpiecznie korzystać z Internetu.

  • Kolorowanki dla dzieci https://www.kolorowankionline.net/ Serwis z bogatym ze zbiorem darmowych kolorowanek, które można wydrukować.

  • Misie - strona dla dzieci http://www.misie.com.pl/nasza-stara-strona/start/index.html Zawiera  zabawy, legendy, wierszyki, komiksy dla dzieci i informacje o różnych gatunkach misiów.

  • 2+2 matematyka dla dzieci http://matematykadladzieci.pl/ Strona programu wspomagającego naukę dzieci z zakresu podstawowych zagadnień matematycznych takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie, porównywanie liczb, mnożenie oraz dzielenie. Program jest bezpłatny.

  • Ciufcia.pl https://ciufcia.pl/ Zawarte rozwojowe zabawy dla dzieci w wieku 2-6 lat; to pociąg do edukacji od najmłodszych lat.

  • DomowyPrzedszkolak.pl  https://www.domowyprzedszkolak.pl/ Serwis zawierający gry dla dzieci, darmowe zabawy edukacyjne dla przedszkolaków i i uczniów, kolorowanki do druku, labirynty, szlaczki, teksty piosenek, zagadki, maski, laurki oraz inne materiały, które pomogą zorganizować zajęcia w przedszkolu, szkole czy domu.

  • Lulek.tv https://www.lulek.tv/ Serwis będący interaktywną, baśniową krainą, po której mali goście mogą beztrosko „chodzić”  i odkrywać przeróżne miejsca łącząc zabawę z nauką. Każda zabawa kryje w sobie edukację. Można się tu wiele nauczyć, między innymi: liczyć, czytać, pisać, określać nazwy miesięcy czy godziny na zegarze. Dzieci poznają tu nuty, numery alarmowe, czy pierwsze słowa w języku angielskim. Zachęca do czytania książek, rysowania na kartce, śpiewania. Przekonuje, że warto myć zęby, a mycie głowy wcale nie jest takie straszne.

  • Kiddoland https://kiddoland.pl/ Serwis dla przedszkolaków i rodziców. Na stronie dzieci znajdą mnóstwo edukacyjnych, bezpiecznych gier i zabaw z różnych dziedzin życia. Przedstawione gry prezentują wysoki walor edukacyjny i opierają się na zasadzie EDUTAINMENT – czyli uczą poprzez zabawę, dziecko miło spędza czas bawiąc się i jednocześnie zdobywa wiedzę. Kiddoland został podzielony na 6 kategorii: gry edukacyjne wprowadzające w świat literek; gry i zabawy matematyczne; nauka, m.in. kolorów, kształtów, położenia, przeciwności; gry przekazujące informacje z otaczającego świata, jak np. anatomia człowieka, nauka znaków drogowych; gry kreatywne, konstrukcyjne, puzzle; zabawy ćwiczące pamięć, cierpliwość oraz spostrzegawczość.

  • Yummy - gry dla przedszkolaków http://www.yummy.pl/gry-dla-dzieci/gry-dla-przedszkolakow.html To część serwisu YUMMY przeznaczona dla najmłodszej kategorii wiekowej dzieci. Zawarte w niej gry i zabawy dla dzieci podzielone zostały na dwie części (docelowo trzy), różniące się stopniem zaawansowania językowego. Każdy z poziomów dostępny jest w języku polskim, angielskim, niemieckim oraz francuskim. Gry dla dzieci pogrupowane zostały ze wzgledu na ich temat bądź funkcjonalność na: gry matematyczne, gry poznawcze, gry muzyczne, gry twórcze, łączenie w pary, kuchnia, puzzle, ubieranki oraz kolorowanki.

  •  Pisupisu.pl  http://pisupisu.pl/ Serwis zawierający gry edukacyjne z podziałem na dzieci najmłodsze, starsze i całkiem duże, a zachęcające do nauki poprzez zabawę. Dla najmłodszych przygotowano: naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, naukę literek oraz trening umysłu.

Portale edukacyjne

ZACHĘCAMY DO KORZYSTANIA Z PORTALI EDUKACYJNYCH DOSTĘPNYCH NA STRONACH INTERNETOWYCH: 
PORTALE OGÓLNE:
https://ciufcia.pl/- strona zawiera darmowe gry flash dla dzieci w wieku od 4-6 lat
http://www.buliba.pl- edukacyjne gry dla dzieci
http://www.dziecionline.pl- gry i zabawy edukacyjne z różnych przedmiotów
http://www.dla-dzieci.com.pl- strona adresowana do dzieci, rodziców i nauczycieli, zawiera łamigłówki, kolorowanki, gry edukacyjne.
http://www.domowyprzedszkolak.pl/- bogata baza materiałów dla nauczycieli i rodziców, które pomogą w zorganizowaniu zajęć w przedszkolu, szkole czy domu.
 
 

WIRTUALNA PODRÓŻ Z PRZYGODAMI PO ZABYTKACH I CIEKAWYCH MIEJSCACH W POLSCE

Dla dzieci w wieku przedszkolnym Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowało wirtualną podróż z przygodami po zabytkach i ciekawych miejscach w Polsce. Celem kampanii było zwrócenie uwagi rodziców dzieci w wieku 4-7 lat, że pierwszy kontakt z siecią może być inspirującą i inteligentną rozrywką, która uczy i rozwija dzieci. Strona została przygotowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego po konsultacjach z psychologami dziecięcymi i rodzicami, które zagwarantowały stworzenie bezpiecznego miejsca w sieci dla dzieci, które stawiając na inteligentną rozrywkę, uczy i rozwija.
Zapraszamy do zapoznania się z serwisem www.kula.gov.pl
 

Polecamy

Zachęcamy Państwa do korzystanie z propozycji oferowanych przez:.

KANAŁ EDUKACYJNY TELEWIZJI POLSKIEJ ONLINE:

PASMA EDUKACYJNE TVP, TVP ABC I TVP KULTURA - PROPOZYCJE DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI
Pasma edukacyjne TVP, TVP ABC i TVP Kultura - propozycje dla uczniów i nauczycieli