"BYĆ BLISKO" - WARSZTATY DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW

Program „Być blisko"  - Warsztaty dla rodziców i opiekunów dzieci  w wieku między 3-6 rokiem życia  na terenie dzielnicy Wawer m.st. Warszawy”

Program składa się  z trzech komponentów:

1. Warsztaty dla rodziców i/lub opiekunów prawnych dzieci między 3 a 6 rokiem życia, uczęszczających do Przedszkola. Mające na celu wzmocnienia umiejętności rodzicielskich, w tym warsztaty z profilaktyki uzależnień dzieci od internetu i urządzeń ekranowych.
  2. Konsultacje indywidualne dla rodziców. Są to spotkania dedykowane szczególnie potrzebującym rodzicom, jak również rodzicom lub opiekunom pełniącym funkcje publiczne, mierzących się z problemami wychowawczymi.
  3. Przekazanie materiałów psychoedukacyjnych, artterapeutycznych dla dzieci z Przedszkola, które mają służyć ćwiczeniu umiejętności społecznych, wzmacnianiu poczucia własnej wartości.

Warsztaty mają charakter profilaktyki przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Warsztaty będą przygotowane i prowadzone przez Stowarzyszenie: Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie "Projektoriat". Zespół trenerski to wyspecjalizowane terapeutki i trenerki z synergis.edu.pl

Warsztaty będą finansowane przez Urzędu Dzielnicy Warszawa Wawer.

Wszystkie działania będą całkowicie bezpłatne dla placówki i rodziców.