30 Sobota
20210609_105415

ul. Wilgi 29
04-831 Warszawa
tel: 22 277-11-73
p107@eduwarszawa.pl

Grupa IV

Kot w butach

Grupa dzieci 4 i 5 letnich

Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte i aktywne podczas zabaw i zajęć.  Nasze Kotki bardzo lubią wykonywać prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik. Najwięcej radości sprawiają dzieciom zabawy muzyczno - ruchowe, ćwiczenia fizyczne oraz zabawy w kącikach zainteresowań. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia. Dzieci 2x w tygodniu, po 30 minut uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego.  starają się być miłe i koleżeńskie.

Podczas zabaw i zajęć uczymy się bardzo wielu i ciekawych rzeczy, a przede wszystkim samodzielności w działaniu oraz przestrzegania zasad panujących w przedszkolu. Przyswajamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się wobec kolegów. Uczymy się myśleć, mówić, słuchać i rozumieć. Nasze Koty starają się być dla siebie miłe, są wdrażane do szanowania swojej pracy i pracy kolegów.

Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych, odkrywania otaczającego świata. W czasie zajęć śpiewamy, tańczymy, wyklejamy, malujemy farbami, kolorujemy, uczymy się przeliczać, poznajemy kolory. Koty uwielbiają ruch na świeżym powietrzu w naszym ogrodzie przedszkolnym.

W tym roku będziemy pracować w oparciu o program "Supersmyki" wyd. MAC. Jest to program dostosowany do potrzeb dzieci i jego harmonijnego rozwoju. Wiadomo, że podstawę działalności dzieci stanowi zabawa, dzięki której zdobywają doświadczenia oraz nowe wiadomości i umiejętności. Aby w naszej zabawie było jeszcze więcej różnorodności będziemy korzystać z ciekawych programów edukacyjnych jak elementy metody „Dziecięcej matematyki” E. Gruszczyk – Kolczyńskiej, Odimiennej nauczuki czytania I. Majchrzak, Ruchu Rozwijającego W. Sherbone, Edukacji przez ruch D.Dziamskiej, Aktywnego słuchania muzyki B.Strauss oraz zajęcia z programu "Uczymy dzieci programować".” Będziemy realizować kilka projektów ogólnopolskich oraz innowacje pedagogiczne.

W naszych aktywnościach będą nam towarzyszyć nauczycielki Pani Małgorzata i Pani Sylwia a pomagać nam będzie Pani Ania

Kontakt

Przedszkole nr 107
"Bajkowe Przedszkole"

ul. Wilgi 29
04-831 Warszawa

tel: 22 277-11-73
e-mail: p107@eduwarszawa.pl

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.