24 Wtorek
20210609_105415

ul. Wilgi 29
04-831 Warszawa
tel: 22 277-11-73
p107@edu.um.warszawa.pl

Aktualności

DZIEŃ PSZCZÓŁ
21 maja 2022

W piątek 20 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pszczół. Obchody tego dnia są okazją do przypomnienia sobie znaczenia pszczół ...

KONCERT PATRIOTYCZNY
16 maja 2022

DRODZY RODZICE Burmistrz Dzielnicy Wawer oraz Zarząd i Rada Fundacji Nikt Nie Zostaje serdecznie zapraszają na koncert patriotyczny:

Linki

        

         

Grupa IV

Kot w butach

Grupa dzieci 4 letnich

Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte i aktywne podczas zabaw i zajęć. Nie ma już śladu po niepewnych Krasnalkach, które dopiero co przyszły do przedszkola. Nasze Kotki bardzo lubią wykonywać prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik. Najwięcej radości sprawiają dzieciom zabawy ruchowe, ćwiczenia fizyczne oraz zabawy w kącikach zainteresowań. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia. Dzieci 2x w tygodniu, po 30 minut uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego.  starają się być miłe i koleżeńskie.

Podczas zabaw i zajęć uczymy się bardzo wielu i ciekawych rzeczy, a przede wszystkim samodzielności w działaniu oraz przestrzegania zasad panujących w przedszkolu. Przyswajamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się wobec kolegów. Uczymy się myśleć, mówić, słuchać i rozumieć. Nasze Koty starają się być dla siebie miłe, są wdrażane do szanowania swojej pracy i pracy kolegów.

Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych, odkrywania otaczającego świata. W czasie zajęć śpiewamy, tańczymy, wyklejamy, malujemy farbami, kolorujemy, uczymy się przeliczać, poznajemy kolory. Koty uwielbiają ruch na świeżym powietrzu w naszym ogrodzie przedszkolnym.

W tym roku będziemy pracować w oparciu o program „Tropiciele” wyd. WSiP. Jest to program dostosowany do potrzeb dzieci i jego harmonijnego rozwoju. Wiadomo, że podstawę działalności dzieci stanowi zabawa, dzięki której zdobywają doświadczenia oraz nowe wiadomości i umiejętności. Aby w naszej zabawie było jeszcze więcej różnorodności będziemy korzystać z ciekawych programów edukacyjnych jak elementy metody „Dziecięcej matematyki” E. Gruszczyk – Kolczyńskiej, Bajkoterapii, Aktywnego słuchania muzyki B.Strauss oraz zajęcia z „Kodowania na dywanie.”

W naszych aktywnościach będą nam towarzyszyć nauczycielki Pani Alicja i Pani Patrycja a pomagać nam będzie Pani Teresa

Kontakt

Przedszkole nr 107
"Bajkowe Przedszkole"

ul. Wilgi 29
04-831 Warszawa

tel: 22 277-11-73
e-mail: p107@edu.um.warszawa.pl

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.