22 Wtorek

16 października 2024

14 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji nauczycielki wraz z zerówką (Muminki) przygotowały wyjątkowe przedstawienie dla całego przedszkola.

TUjestem!
11 września 2024

Zapraszamy na wydarzenie organizowane w ramach programu TUjestem!

Stawka żywieniowa od września 2024r. wynosi 16 zł.

JADŁOSPIS NA TYDZIEŃ OD 21.10.2024r. do 25.10.2024r.

PONIEDZIAŁEK  21 października

Śniadanie: płatki ryżowe na mleku, pieczywo mieszane: z masłem, sałatą, karczkiem wędzonym, ogórek, rzodkiewki, dymka, kiełki, owoc- mandarynka ½  *(1,3,7)

Obiad: zupa pazibroda, naleśniki z twarożkiem, mus truskawkowy,

słupki warzywne, kompot z mieszanki owocowej i żurawiny *(1,3,7,9)

Podwieczorek: ślimaczki z ciasta francuskiego z szynką, serem żółtym, herbata z cytryną, owoc- szaron ¼ *(7)

WTOREK 22 października

Śniadanie: mleczna zupa z makaronem, pieczywo mieszane: z masłem, sałatą, szynka gotowana, twarożek ze szczypiorkiem, papryka, roszponka, pomidor koktajlowy owoc- gruszka ¼  *(1,3,7)

Obiad: zupa fasolowa, befsztyk cielęcy, ryż z koperkiem, surówka z kapusty pekińskiej, kompot owocowy z daktylami i morelami *(1,3,7,9)

Podwieczorek: sernik z galaretką (sernik na zimno), kawa zbożowa na mleku, owoc- winogrono*(7)

ŚRODA 23 października

Śniadanie: ryż na mleku, pieczywo mieszane: z masłem, sałatą, parówka z indyka, jajko ½, ogórek świeży, papryka, kiełki, dymka, owoc- banan ½    *(1,3,7)

Obiad: barszcz czerwony z ziemniakami - zabielany, zrazy wołowe, kasza gryczana, natka, mix sałat w sosie vinegret, kompot z truskawek i suszonych żurawin i moreli *(1,3,7,9)

Podwieczorek: kajzerka  z masłem, miodem,  mleko, owoc- melon*(1,7)

CZWARTEK  24  października

Śniadanie: płatki owsiane na mleku, pieczywo mieszane: z masłem, sałatą, kiełbasą krakowską, serem żółtym gouda, pomidor, rukola, rzodkiewki, owoc – kiwi ½  *(1,7)

Obiad: zupa jarzynowa- zabielana, gulasz wieprzowy, makaron pełnoziarnisty z natką, surówka z ogórka kwaszonego i cebulki, kompot z wiśni, rodzynek i daktyli *(1,3,7,9)

Podwieczorek: sałatka owocowa( brzoskwinie, arbuz, banan, winogrono) z jogurtem kokosowym, biszkopty, napar z mięty*(1,3,7)

PIĄTEK 25 października

Śniadanie: kasza jaglana na mleku, pieczywo mieszane: z masłem, sałatą , polędwicą z indyka, ser mozzarella, rzodkiewki, papryka, szczypiorek, roszponka, owoc- mandarynka ½  *( 1,3,7)

Obiad: krupnik jęczmienny z natką pietruszki, fishburger z miruny,  ziemniaki z koperkiem, surówka marchewka z chrzanem, napój z soku tłoczonego z jabłek *(1,3,4,9)

Podwieczorek: ciasto drożdżowe z kruszonką, kakao, owoc- banan ½ *(1,3,7)

alergeny *()

Numery alergenów występujących w posiłkach:

1. Zboża zawierające gluten (tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, pszenica orkisz, lub ich odmiany hybrydowe) oraz produkty pochodne.
  2. Skorupiaki i produkty pochodne.
  3. Jaja i produkty pochodne.
  4. Ryby i produkty pochodne.
  5. Orzeszki ziemne (orzeszki arachidowe) i produkty pochodne.
  6. Soja i produkty pochodne.
  7. Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą).
  8. Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzechy brazylijskie, pistacje/orzech pistacjowy, orzechy makadamia i produkty pochodne.
  9. Seler i produkty pochodne.
  10. Gorczyca i produkty pochodne.
  11. Nasiona sezamu i produkty pochodne.
  12. Dwutlenek siarki i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10 mg/l w przeliczeniu na SO2.
  13. Łubin i produkty pochodne.
  14. Mięczaki i produkty pochodne.